.
Ana Sayfa
Kıble
Kaynaklar
İletişim
Evliya Filmleri
Namaz
Namaz Vakti
Abdest
Hakkımızda
Sevgili Peygamberim
HidayetYolu.Net - 2023
< geri
HAKKIMIZDA

Kim İslam'dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır.

(AL-İ İMRAN SURESİ / 85)

Hiç şüphesiz din, Allah katında İslam'dır. Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki "kıskançlık ve hakka başkaldırma" (bağy) yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah'ın ayetlerini inkâr ederse, (bilsin ki) gerçekten Allah, hesabı pek çabuk görendir.

(AL-İ İMRAN SURESİ / 19)


    İnternet üzerinden onbinlerce site İslam düşmanlığı yapıyor. Mısır el-Ezher üniversitesinin son yaptığı araştırmaya göre, internette onbinlerce site İslam düşmanlığı yaparken bunun mukabilinde İslamı müdafa eden sitelerin sayısının ise çok az olduğu açıklandı. Araştırmayı yapan heyetin başkanı el-Ezher üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Seyyid Mer’i, dolaylı ya da dolaysız İslam karşıtlığı yapan siteler başta olmak üzere basın yayın organlarının yıllık bütçesinin milyar dolarla ölçüldüğünü ifade etti. İslamı karalamaya çalışan sitelere karşılık, İslamı savunan sitlerin sayısının az sayıda olduğunu belirten Dr. Mer’i, bunların çoğunun da ferdi gayretler ile kurulmuş siteler olduğunu açıkladı. İslami sitelerin yıllık bütçelerinin de çok düşük olduğunu kaydeden Dr. Mer’i, bunun nüfusları 2 milyarı bulan Müslümanlar için utanç kaynağı olduğunu vurguladı, bizde bu duygu ve düşüncelerle Yüce dinimiz İslamı daha uzaklara ulaştırmanın çabası içerisinde dinimizin üstünlüğüne bir nebzede olsa katkıda bulunmak için ve insanlığa daha fazla ulaşıp hizmet etmek için sitemizi büyük bir gayret ve özveriyle hazırladık, emeği geçenlerden, sitemizi ziyaret edip istifade edenlerden ve sitemizin yapımında istifade ettiğimiz kaynaklardan Allah razı olsun.


    " Bir düşünce sisteminin hangi görüşler üzerine kurulduğunu anlamaksızın , bütünlüğünü kavramadan , o görüşü reddetmek karanlığa taş atmak gibidir.Bir ilme son haddine kadar vakıf olmayan kimse , o ilimdeki bozukluğa vakıf olamaz. O  derece vakıf olmalı ki o ilimde en büyük olan alimleri geçip , onların kavrayamadığı noktaları kavramalıdır ki o ilmin fasit olduğunu anlasın. " İmam-ı  GAZALÎ